Ziņas

Ceļojuma galamērķis audžuģimene vai adopcija

Ceļojuma galamērķis audžuģimene vai adopcija

                               (Apmācības audžuģimenēm un adoptētājiem)

Kā, tad sākas ceļojums, kura galamērķis ir būt par audžuģimeni vai adoptētāju?

Visiem ir zināms, ka pirms ceļojuma viss tiek sīki un smalki izpētīts un iepazīts, lai dodoties ceļojumā tas būtu pēc iespējas patīkamāks. Kas, tad ir audžuģimene?

Audžuģimene ir ģimene, kas nodrošina aprūpes pakalpojumu bērniem, kuri noteiktu apstākļu dēļ nevar dzīvot savu bioloģisko vecāku ģimenē. Bērni audžuģimenē atrodas uz noteiktu laiku, proti, līdz bērna atgriešanās brīdim bioloģiskajā ģimenē, aizbildnībai, adopcijai vai līdz pilngadības sasniegšanai. Arī labi sagatavojoties ceļojumam gadās dažādas ķibeles un vētras, taču ar tām var tikt galā, ja ir zināšanas, prasmes un vēlme tās pārvarēt.

Kas tad ir adopcija? Adopcija  nodrošina bez vecāku gādības palikušajiem bērniem stabilu un harmonisku dzīves vidi ģimenē, juridiski bērnam kļūstot par ģimenes pilntiesīgu locekli.

 

 

Mazliet par ceļojuma ceļabiedru bērnu...

Bērni, kas tiek uzņemti audžuģimenēs ārēji var izskatīties kā parasti bērni, taču kā jau zinām, izskats var būt maldīgs. Šie bērni pat savos 6 gados var būt daudz vairāk dzīves pieredzējuši, kā mēs pieaugušie, bet diemžēl pieredze bieži vien bērnus ir traumējusi gan fiziski, gan emocionāli. Tāpēc mums kā pieaugušajiem ir jābūt gataviem, uzņemot šādu bērnu ģimenē, pieņemt un izprast to viņa pieredzi (dusmas, vardarbību, vienaldzību, pazemošanu, novārtā pamešanu u.c.), lai spētu bērnam palīdzēt atkal uzticēties pieaugušajam, sniedzot atbalstu, mīlestību un sapratni.

Ja Tevi ir ieinteresējis ceļojums ar galamērķi audžuģimene vai adopcija, tad..

Piesakies uz mūsu Latvijas Audžuģimeņu biedrības audžuģimeņu atbalsta centra „Dzeguzēns” piedāvātajām apmācībām topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem. Mēs piedāvājam savas zināšanas, prasmes un pieredzi, lai padarītu Jūsu ceļojumu kopā ar bērnu drošāku un patīkamāku.

Apmācības atbilst Latvijas Republikas izstrādātajiem noteikumiem. Pirmā apmācību diena š.g. 29.augusts plkst.10.00. Lai pieteiktos lūdzam ar mums sazināties pa sekojošiem tālruņa Nr. 25900733; 25945298 vai rakstot uz sekojošu e-pasta adresi: ac.dzeguzens@gmail.com.

 

— 28. jūlijs 2020