Ziņas

Esam finālā ENKURS-2019

Latvijas audžuģimenes biedrības bērni un jaunieši 13.04.2019. piedalījās Jūrniecības nozares konkursa “ENKURS – 2019” reģionālajā atlases pusfināla kārtā Rīgas brīvostā. Konkursa organizators ir valsts akciju sabiedrība “Latvijas Jūras administrācija”. Konkursa mērķis ir ieinteresēt un iepazīstināt vidusskolniekus ar jūras virsnieka (jūras virsnieks - jūrnieks ar augstāko izglītību) profesiju.

Lai sagatavotos pusfinālam jauniešiem bija jāapgūst darbs ar karti, koordinātu atlikšana uz kartes, kā arī objekta atrašana dabā pēc uz kartes atliktām koordinātām. Grādi, minūtes un sekundes!!! Viens no svarīgākajiem uzdevumiem bija praktiskā pirmās palīdzība sniegšana cietušajam. Šim uzdevumam arī bija īpaši jāgatavojas

Tāpat konkursa laikā jaunieši sacentās glābšanas plosta airēšanā pa noteiktu maršrutu. Bija jāprot darboties sinhroni, saskaņoti! Pārējo bija jāapgūst uz vietas.

Pusfināla programmā bija arī pārsteiguma uzdevumi, par kuriem tiesneši informēja uz vietas. Protams, bija arī virves vilkšana.

Latvijas audžuģimenes biedrība pateicās par atbalstu Latvijas Jūras administrācijas sabiedrisko attiecību speciālistei Sarmai Kočānei un, protams, komandas idejiskajam iedvesmotājam Ērikam Šļakotam.

Konkursa fināls notiks 27.04.2019. Latvijas Jūras akadēmijas Jūrskolā.

Komandai vēl var pievienoties ieinteresēti dalībnieki.

Turam īkšķus !!!

— 23. aprīlis 2019